Ostatnio został otwarty supermarket Spar w Trzebnicy w woj. dolnośląskim. Zlokalizowany jest przy ul. Bolesława Chrobrego 4. W sklepie można robić zakupy na stoiskach: mięsno-wędliniarskim, garmażeryjnym, owocowo-warzywnym, piekarniczo-cukierniczym, monopolowym, kosmetycznym, przemysłowo-chemicznym oraz na stoiskach z pozostałymi artykułami spożywczymi i gospodarstwa domowego. Klienci mogą również skorzystać z oferty ok. 260 produktów marki własnej Spar w różnych kategoriach.

Spar Polska został założony w październiku 1996 roku. Pierwsze sklepy należące do systemu Spar rozpoczęły swoją działalność w październiku 1997 roku. Obecnie pod szyldem marki funkcjonuje 60 sklepów.

Dla właścicieli małych i średnich sklepów, formuła Spar jest bardzo atrakcyjna, ponieważ daje im możliwość zrzeszania się w organizację, pozwalającą skorzystać z tych samych warunków zakupu towarów, co duże supermarkety i hipermarkety. Daje również dostęp do najnowszych technologii, metod i systemów sprzedaży detalicznej, jakie mają inne wielkie sieci handlowe.

Spar International jest opiekunem marki. Biuro z siedzibą w Amsterdamie, funkcjonuje jako kluczowy łącznik pomiędzy organizacjami Spar w różnych krajach, udostępniając informacje i zarządzając oszczędnie, korzysta z systemów centralnych zakupów.