"Aktualna kondycja rynku galerii handlowych na świecie i w Polsce zmusiła naszą firmę do zmiany projektu planowanego Centrum Handlowego Galeria Vita, który w dotychczasowym wymiarze zawierał dwukondygnacyjny budynek ze 117 sklepami i hipermarketem budowlanym. Po szczegółowych badaniach wykonanych przez Redema Group i wiodące firmy komercjalizujące w Polsce oraz partnerów miejscowych, koncepcja nowego projektu powinna być komplementarna do aktualnej sytuacji rynku detalicznego w centrum miasta i do budowanej Galerii Ostrovia" – czytamy na stronie UM w Ostrowie Wielkopolskim.

Redema Group pracuje obecnie nad kilkoma koncepcjami zagospodarowania, które ma zamiar przedstawić władzom miasta oraz mieszkańcom, na początku października 2010 roku. W zaistniałej sytuacji Redema Group zwróciła się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o cierpliwość i zrozumienie.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli prezydent miasta Radosław Torzyński, przedstawiciele Klubów Radnych Rady Miejskiej i reprezetujący inwestora przedstawiciele spółki Redema z Holandii, chciała podziękować za dotychczasową współpracę władzom miasta i miejscowym partnerom.

Redema Group powstała w roku 1983 w Holandii. Do tej pory otoworzyła 80 centrów handlowych w Holandii oraz za granicą. Obecnie jest jedną z największych firm deweloperskich w Europie.