Wakacyjne warsztaty taneczne przygotowano z myślą zarówno o dzieciach, które dotychczas nie tańczyły, jak i tych, które już uczęszczały na kursy. W ofercie znajdują się m.in. zajęcia taneczno-umuzykalniające dla 3-latków, zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku 4-5 lat oraz 6-8 lat, prowadzone przez instruktorkę EDS oraz studentkę Akademii Sztuk Pięknych. Pozostałe to: zajęcia „Taneczny mix”, będące połączeniem tańca nowoczesnego, baletu oraz innych form ruchu dla dzieci w wieku 4-5 lat, 6-8 lat oraz 9-13 lat, zajęcia taneczne przy muzyce z przeboju „High School Musical” dla dzieci w wieku 9-13 lat, zajęcia taneczne w stylu hip-hop „Old School” dla dzieci w wieku 9-13 lat, zajęcia taneczne z hip-hopu i jazzu „Street Dance” dla dzieci w wieku 9-13 lat oraz zajęcia z video clip dance’u, hip-hopu & break dance’u oraz jazzu dla dzieci w wieku 9-13 lat (tygodniowe lub dwutygodniowe kursy).

Natomiast od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00 dla dzieci w wieku 6-8 lat i 9-13 lat odbywają się półkolonie „Taneczne Lato”, obejmujące zajęcia taneczne z instruktorami, spotkania z gwiazdami tańca, wycieczki, projekcje filmów i wiele innych niespodzianek.

Uczestnikom EDK zapewnia: zajęcia taneczne dwa razy dziennie, wyżywienie, bilety wstępu do miejsc objętych programem, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, opiekę medyczną (pięć turnusów od 26 lipca do 31 sierpnia).

Dodatkowo EDK przygotowało zajęcia dla mam. Pierwsze z nich to zajęcia taneczne dla kobiet w ciąży, podczas których panie mogą skorzystać z ćwiczeń wzmacniających i poprawiających elastyczność klatki piersiowej, a także dbają o mięśnie dna miednicy, krocza, grzbietu i pośladków. Drugie: „Bebelulu Dance”, czyli zajęcia taneczne z dziećmi w chuście.