Całkowita powierzchnia nowo powstałej placówki sieci Kefirek to 160 mkw., zaś powierzchnia sprzedażowa wynosi 120 mkw. Właścicielem nowego, franczyzowego sklepu jest firma produkcyjno-usługowo-handlowa "Ignacy Polański" S.C., B. Polański, P. Pluta, A. Waresiak ze Zburzycy Górnej. Firma posiada łącznie 14 sklepów. – 13 z nich jest już w systemie dostaw firmy Kefirek, ale nie są jeszcze ologowane. Dodatkowo mamy podpisane cztery umowy na kolejne sklepy franczyzowe. Jest to tylko kwestia czasu i niedługo wszystkie 17 będą znajdować się pod logiem sieci Kefirek – tłumaczy Bogdan Cetnarski, koordynator sieci franczyzowej.

Sieć sklepów Kefirek powstała w 1999 roku. Głównym  celem firmy było zbudowanie w Krakowie sieci sklepów przyjaznych dla klienta poprzez profesjonalną i życzliwą obsługę z szerokim i różnorodnym asortymentem towarów spożywczo-przemysłowych, wyróżniających się bogatą ofertą artykułów nabiałowych
Sklepy marki Kefirek w swej wszechstronnej ofercie zadowolą klienta z różną zasobnością portfela. Stąd produkty starannie dobierane, dobre jakościowo, produkty markowe i sprawdzone, różnych producentów.

Obowiązujące tu standardy sprzedaży i tradycyjne stoiska mięsno-wędliniarskie, owocowo-warzywne, nabiałowe, sprawiają , że zakupy można zrobić sprawnie, a klient nie jest anonimowy. Obecnie sieć posiada 27 sklepów spożywczo-przemysłowych o zróżnicowanej powierzchni i asortymencie.