– Termin usunięcia tymczasowych obiektów handlowych znajdujących się przy ulicy św. Rocha w Białymstoku oraz uporządkowanie terenu wyznaczony został ostatecznie do 31 sierpnia bieżącego roku – powiedziała w rozmowie z Kurierem Porannym Beata Kołakowska z biura prasowego urzędu miejskiego. – Remont ulicy nie rozpocznie się jednak w tym roku. Obecnie urbaniści przygotowują koncepcję planu zagospodarowania tego miejsca – dodała.

Ulica św. Rocha nie dość, że jest nierówna i wąska, to kierowcy mają duże zastrzeżenia jeśli chodzi o parkingi. – Zatoczek jest mało, a na większej części ulicy musimy stawać na chodniku – opowiada Jarosław, mieszkaniec Białegostoku. Z drugiej strony piesi narzekają na samochody, które zaparkowane są na części chodnika i utrudniają przejście. – Ciężko tu wyminąć się z innymi przechodniami – wtóruje Katarzyna Łupińska. – Krzywe płyty chodnikowe nie ułatwiają chodzenia zarówno kobietom na obcasach, jak i osobom z wózkami dziecinnymi – dodaje.

Białostoczanie mają dość nierównych chodników na ul. św. Rocha, a także nie są zadowoleni z wyglądu tego miejsca. Centrum miasta wygląda coraz ładniej, ale fragment ulicy św. Rocha od dworca PKS i PKP jest tragiczny – czytamy w Kurierze Porannym.