Akcja odbędzie się 17 lipca 2010 roku od godz. 12.00 do 15.00 na pierwszym piętrze galerii handlowej Bemowo w Warszawie. Uczestnicy prezentacji będą mieli możliwość zapoznania się z zagrożeniami wynikającymi z lekkomyślnych zachowań m.in. nad wodą oraz z zasadami pierwszej pomocy przy typowych dla wakacyjnego okresu wypadkach. Celem edukacyjno-profilaktycznym akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa podczas wakacji, przestrzeganie przed niebezpiecznymi i lekkomyślnymi zachowaniami oraz wpajanie zasad pierwszej pomocy. Zatem, prezentacje i związane z nimi konkursy dotyczyć będą bezpieczeństwa nad wodą, unikania narkotyków oraz ogólnych zasad, których należy przestrzegać, aby beztrosko i radośnie spędzić lato.

Na podstawie wiedzy zdobytej podczas prezentacji przeprowadzone zostaną quizy i konkursy dla najmłodszych, konkursy plastyczne oraz łamigłówki i rebusy. Odbędzie się również malowanie dziecięcych buziek. Partnerami akcji są: Integracja, Straż Miejska, Policja oraz D&S Rescue System.

Galeria Handlowa Bemowo to jedyne centrum w Warszawie z dwupoziomowym hipermarketem Carrefour. Centrum zostało otwarte w 1999 roku. Na dwóch poziomach galerii o łącznej powierzchni handlowej liczącej 35 tys. mkw. mieści się ponad 70 sklepów, restauracji, kawiarni oraz punktów usługowych.