Deweloper wprowadzi do Małopolski nowy format sprzedaży: centrum typu outlet połączone z tradycyjnym parkiem handlowym. Park handlowy Futura Park Kraków zlokalizowany będzie w Modlniczce koło Krakowa tuż obok autostrady A4. Inwestycja zostanie ukończona w drugiej połowie 2011 roku – czytamy w komunikacie Neinver Polska.

Wartość inwestycji to około 76 milionów euro. Futura Park Kraków to drugie centrum tego typu w Polsce. Pierwszy obiekt firma Neinver zrealizowała we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief Polska. Futura Park Kraków (park handlowy) zajmie łączną powierzchnię 42 tys. mkw. i składać się będzie z dwóch części – strefy mody oraz strefy wygodnych zakupów. Centrum ma łączyć dwa różne kanały dystrybucji – tradycyjny oraz outlet. Centrum Factory Kraków (outlet), będzie miało powierzchnię handlową liczącą 22 tys. mkw. z lokalizacją dla 120 sklepów. Dla klientów zotanie przygotowany parking na 1400 miejsc – czytamy dalej.

Polska jest jednym z wielu rynków, na którym Hochtief działa od kilku lat z dużym powodzeniem. Hochtief Polska Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku. Początki działalności w Polsce sięgają 1990 roku, kiedy doszło do nawiązania współpracy z warszawską firmą Budokor przy budowie portu lotniczego Okęcie. Hochtief wystąpił nie tylko w roli generalnego wykonawcy nowego terminalu pasażerskiego wraz z zapleczem i terminalu cargo, ale również zorganizował finansowanie całej inwestycji. Po udanym starcie, firma kupiła trzy lata później udziały Budokor-u z Warszawy. Kolejnym krokiem było nabycie w 1995 roku akcji poznańskiej firmy Poz-Building, zaś w 1996 roku dołączyła do spółki firma krakowska Kpis-Cracovia.

Stopniowo Hochtief przejął wszystkie udziały tych firm i na drodze konsolidacji w 2000 roku zintegrował je w jednolitej strukturze Hochtief Polska.  31 grudnia 2009 roku Hochtief Polska Sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną.