System kasowy PC-POS Premium umożliwia jednoczesną obsługę od kilku do nawet kilkudziesięciu takich kas. Podstawowym zadaniem oprogramowania jest sprawowanie nadzoru nad pracą kas i kasjerów, przechowywanie i analiza danych kasowych oraz wymiana danych z systemem magazynowym.

Możliwości PC-POS Premium to m.in.: bieżąca obserwacja utargów zarejestrowanych na poszczególnych kasach POS, podgląd aktualnych wyników sprzedaży i statystyk pracy wybranych kasjerów, rozliczanie zmian kasjerów i rejestrowanie odbiorów gotówki (także częściowych), przechowywanie i podgląd dokumentów zarejestrowanych w programie nadzorującym i na kasach POS, zdalne zlecanie kasom PC-POS 7 wykonania raportów dobowych, raportowanie wyników systemu kasowego (kas / kasjerów) w zadanym okresie oraz komunikacja między kasami a system magazynowym.

PC-POS Premium może bezpośrednio współpracować z programem magazynowym PC-Market 7 lub z dowolnym oprogramowaniem magazynowym wykorzystującym plikowy format wymiany, co pozwala na wymianę systemu kasowego bez zmiany programu obsługującego zaplecze sklepu.

Insoft sp. z o.o. produkuje i wdraża oprogramowanie zwiększające sprawność handlową przedsiębiorstw. Została założona w 1991 roku.