– To są nasze założenia na 2010 rok. Czy się sprawdzą? Zobaczymy, ale mamy nadzieję, że liczba 190, a nawet 200 sklepów stanie się realna i osiągalna przez naszą firmę – stwierdza Dariusz Serwoński, dyrektor handlowy Sieci Handlowej Sezamek.

Sezamek to sieć handlowa, działająca w systemie franczyzowym, skupiająca małe sklepy prywatne, a także spółdzielcze. Średnia powierzchnia sklepu sieci to około 100 mkw. Firma Sezamek działa na rynku od roku 2003, stale powiększając zakres swojego działania i liczbę placówek. Doświadczenie zdobyte przez ten okres pozwoliło firmie stworzyć dobrą, rozpoznawalną na lokalnym rynku markę, która wszystkim partnerom zapewnia wzrost sprzedaży, a klientom daje gwarancję niskich cen i atrakcyjnych programów promocyjnych.

Sieć Sezamek działa wyłącznie w systemie franczyzowym. Aby przystąpić do sieci sklepów należy spełnić kilka warunków, min: posiadać płynność finansową, dostosować się do zasad i procedur obowiązujących w całej sieci, posiadać lokal o minimalnej powierzchni sali sprzedażowej 40 mkw, a także mieć lokalizację wykluczającą konkurencyjność wobec funkcjonujących innych sklepów sieci Sezamek.

Na rzecz sieci obowiązkowe są także opłaty, które wynoszą: 500 zł netto opłata wstępna licencyjna (jednorazowa), równowartość 2 euro za każdy metr kwadratowy powierzchni sprzedażowej sklepu (opłata roczna – płatna od następnego roku kalendarzowego po podpisaniu umowy). Umowa franczyzy zawierana jest na czas nieokreślony. Strony mają prawo do rozwiązania umowy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Partner ma prawo do zachowania i używania swojej nazwy i znaku obok nazwy ogólnej sieci. Podpisując umowę partner zobowiązuje się do stosowania i przestrzegania znaku firmowego (logo sieci).