Firmy zawarły umowę określającą zasady i warunki sprzedaży całości posiadanego pakietu 2.036.570 akcji Zakładów Urządzeń Komputerowych Elzab, stanowiących 12,62 proc. kapitału zakładowego. Z akcji tych przysługuje 19,54 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZA. Cena sprzedaży wyniosła 6,1 mln zł, czyli 2,98 zł za papier. Przeniesienie praw będzie się odbywać pakietami w ciągu 120 dni od daty podpisania umowy.

– Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonej transakcji. Nie wykluczamy pozostania na obecnym poziomie zaangażowania w Elzabie, jak również możliwości zwiększenia zaangażowania. To będzie zależało od rozmów z głównym akcjonariuszem, sytuacji rynkowej i spełnienia warunków formalnych – powiedział PAP Robert Tomaszewski, członek zarządu Novitusa.

Elzab SA jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą. Przedsiębiorstwo jest spółką giełdową, której akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku. Od czerwca 2003 roku firma posiada międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001 (wcześniej posiadała ISO 9002).