– Pojawienie się tak dużego sklepu w centrum handlowym wymaga czasu. Proces od podpisania samej umowy do otwarcia wymaga szeregu prac przygotowawczych. Najemcy pokroju Tesco mają szczególne wymagania dotyczące przekazanej powierzchni, należy skoordynować prace mające na celu zaspokojenie wymagań najemcy i właściciela budynku z zachowaniem wszystkich wymagań formalno-prawnych. Z uwagi na te prace data otwarcia sklepu nie została jeszcze sztywno określona – informuje Retailnet.pl Steve Whittle, dyrektor marketingu i komunikacji z firmy JG Management, zarządzającej obiektem dla właściciela.

W serwisie Retailnet.pl informowaliśmy ostatnio, że Tesco planuje również przebudowę placówki mieszczącej się przy ulicy Drogowców w Częstochowie, która jest drugim sklepem tej sieci powstałym w Polsce. Punkt ten zostanie zamknięty na ponad miesiąc. Natomiast po remoncie będzie on pierwszym Tesco Express w kraju, oznacza to, że poszerzy on zakres swoich usług wewnątrz jednej hali.

Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia ponad 28 tys. pracowników.