Spółka Zatoka jest zainteresowana przede wszystkim lokalami o minimalnej powierzchni 300 mkw., z co najmniej 10 miejscami parkingowymi lub terenami inwestycyjnymi o powierzchni ok. 1000 mkw. na terenie województwa pomorskiego.

Sieć sklepów Zatoka koncentruje się głównie na sprzedaży artykułów spożywczych, w tym przede wszystkim nabiału, wędlin, pieczywa, owoców i warzyw. Natomiast chemia gospodarcza, kosmetyki oraz artykuły gospodarstwa domowego są uzupełnieniem branży podstawowej. Są to towary od najlepszych producentów o wypróbowanej jakości, zapewnia spółka. Położenie naszych placówek na osiedlach mieszkaniowych określa ich specyficzny charakter, tj. szeroki asortyment towarów, dostosowanie godzin handlu do potrzeb mieszkańców, częste promocje oraz degustacje.

Firma prowadzi stałe badania marketingowe, które pozwalają doskonalić pracę wszystkich działających pod logo Zatoki sklepów. Wszystko z myślą o klientach, których około 40 tys. dziennie odwiedza sklepy Zatoki. Misją sieci jest pełne zaspokojenie potrzeb klienta i codzienne zaopatrywanie go w podstawowe artykuły w miejscu zamieszkania, a filozofią działania – szybko, niedrogo, blisko domu. Sieć działa na Pomorzu, funkcjonuje pod hasłem: "Zatoka jest blisko, w Zatoce jest wszystko".