Na parkingu, dla kobiet spodziewających się dziecka, powstało łącznie pięć miejsc. Dwa z nich znajdują się na parkingu przed wejściem głównym, dwa na dachu (wejście od strony Grycana i od strony sklepu Genetic) oraz jedno miejsce na parkingu podziemnym w pobliżu wejścia do supermarketu Tesco. Do tej pory podobnie oznaczone miejsca można było znaleźć tylko w warszawskich galeriach handlowych. Centrum handlowe Forum chce w ten sposób pokazać, że stanowi miejsce przyjazne rodzinie.

Pomysłodawczynią akcji jest Verena Jarczyńska, mama trójki dzieci. Wiele kobiet w ciąży porusza się samochodami, dlatego warto, aby specjalne miejsca dla nich powstały przy szpitalach, przychodniach, galeriach handlowych, aptekach oraz restauracjach. Do akcji przyłączyły się już takie galerie hadnlowe jak: Targówek w Warszawie, warszawskie Blue City oraz Reduta.

Akcja ma na celu pomoc kobietom w ciąży. W Polsce, podobnie zresztą jak w wielu innych krajach, wyznaczone są wyłącznie miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Tymczasem kobiety w ciąży, często mają wiele problemów zdrowotnych, które są dla nich dużym utrudnieniem. Większość z nich musi normalnie pracować, prowadzić dom i oczywiście dbać o siebie i przyszłe dziecko. Wiele kobiet porusza się po mieście samochodem, a wszyscy wiemy, że znalezienie miejsca do zaparkowania często graniczy z cudem. Jeszcze trudniej jest znaleźć miejsce w pobliżu wejścia, a często pchanie ciężkiego wózka z zakupami przez cały parking jest ponad siły kobiety w ciąży.