Letnie propozycje Renomy skupiają się wokół trzech najważniejszych elementów: happeningu Floodwall: Historie zebrane, kina letniego oraz warsztatów tanecznych Latino Noche, organizowanych przy współpracy ze szkołą tańca Jose Torresa. Już od 17 lipca dach galerii stanie się wakacyjną plażą z leżakami i ekranem, na którym w każdy weekend o godz. 21.00 wyświetlane będą najpopularniejsze produkcje Hollywood. Wstęp na seanse będzie bezpłatny.
 
Od 2 sierpnia w każdy poniedziałek, aż do końca wakacji, na poziomie +3 odbywać się będą warsztaty taneczne Latino Noche, prowadzone przez instruktorów ze szkoły tańca Torres Salsa Group. To doskonała okazja, by nauczyć się podstaw tego modnego tańca albo udoskonalić posiadane umiejętności. Oprócz poniedziałkowych zajęć o godz. 18.00 na klientów centrum czekają warsztaty muzyczne i kulinarne, a także spotkanie autorskie z Jose Torresem (14 sierpnia), pokaz filmów kubańskich (21 sierpnia), a na koniec wielka salsoteka na dachu Renomy (27 sierpnia). Dla dzieci przygotowano interaktywny spektakl „Karaiby nie na niby” (8 sierpnia).

Ale wakacje to nie tylko czas relaksu – trzynaście lat temu właśnie latem przeżywaliśmy Powódź Stulecia, a w 2005 roku amerykański Nowy Orlean nawiedził potężny huragan Karina. To wydarzenie zainspirowało pochodzącą z Nowego Orleanu artystkę Janę Napoli – stworzyła ona instalację o nazwie Floodwall, na którą składa się kilkaset szuflad, będących swoistym pomnikiem ofiar tej katastrofy. Jana Napoli prezentuje swój projekt we wrocławskim Muzeum Narodowym, natomiast Dom Handlowy Renoma stanie się przestrzenią dla innej odsłony projektu, do którego zaproszeni są wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska.

To niecodzienna inicjatywa: artystka poprosiła o przyniesienie swoich szuflad, z których powstanie instalacja upamiętniająca zarówno powódź na Dolnym Śląsku, jak również inne wydarzenia ważne dla mieszkańców. Szuflady można przynosić do punktu informacyjnego Renomy do 25 lipca. Wystawa zostanie otwarta uroczyście 29 lipca o godzinie 18.00, a potrwa do 3 września. Natomiast do końca sierpnia każdy z mieszkańców Wrocławia może przychodzić do Renomy i wkładać do tych szuflad kartki, na których zapisze swoje własne życzenia, marzenia, sentencje, odczucia. Przyniesione teksty zostaną odczytane oraz wyświetlone na instalacji przestrzennej w wieczór zamykający wystawę.