Rozpoczęcie przebudowy targowiska planowane jest jeszcze w tym roku, zależy to jednak od szybkości konsultacji z miejscowymi kupcami. Koszt budowy ma wynieść około 6,5 miliona złotych. Targowisko w Końskich nie jest ozdobą miasta, wręcz przeciwnie, niektórzy uważają, iż szpeci wszsytko co znajduje się dokoła. To ma się jednak zmienić, ponieważ przebudowa targowicy ujęta jest w planach rewitalizacji miasta. A na takie zadanie można pozyskać znaczące – do 60 procent kwoty dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – czytamy w gazecie.

 – Na czas budowy zaproponujemy kupcom inne miejsce do handlu – zapewnia burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański. – Prawdopodobnie będzie to plac w pobliżu boiska sportowego na osiedlu Warszawska, a więc bardzo blisko od obecnego targowiska.

Koncepcja zakłada budowę dwóch obiektów wzorowanych na przedwojennym Annotargu. Tam mógłby się odbywać przykładowo handel mięsem i wędlinami. Pomiędzy budynkami w kilkudziesięciu rzędach ma znaleźć się szacunkowo 220 stanowisk handlowych. Nad nimi, na żeliwnych konstrukcjach zawiśnie przezroczysty dach z poliwęglanu. – To nie będzie hala, ale, jeśli użytkownik stanowiska będzie chciał zamknąć swoją przestrzeń ściankami, będzie miał taką możliwość – kontynuuje Obratański. – Ale warunkiem będzie dostosowanie się do obowiązującego wszystkich jednakowego projektu. Każde ze stanowisk będzie miało dostęp do wody, kanalizacji i energii elektrycznej.