– Będzie to jedyny sklep Zary na Podkarpaciu – powiedział dla gazety Angrzej Grün, dyrektor ds. komercjalizacji i administracji City Center Rzeszów. – To gwarantuje przyjście do nas kolejnych najemców. Już zaczęły dzwonić telefony w tej sprawie – dodał. Radość po stronie City Center Rzeszów powoduje dodatkowo fakt, że pierwotnie grupa Inditex chciała wprowadzić swoją markę do konkurencyjnej inwestycji Millenium Hall, jednak zmieniła swój zamiar.

W gazecie czytamy dodatkowo na temat samego inwestora: Na razie Ryszard Podkulski nie może złożyć wniosku o pozwolenie na budowę City Center. Musi czekać na decyzję wojewody dotyczącą odwołania od zwrotu ostatniej brakującej mu działki. Być może do tego czasu okaże się, czy biznesmen będzie miał wspólnika. Może nim zostać firma ECE, znana z zaangażowania w realizację Galerii Krakowskiej czy Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. – W grę wchodzi wejście w naszą inwestycję z 50-procentowym udziałem finansowym – wyjaśnia Andrzej Grün. – Udział takiego znanego partnera jak ECE oznaczałby także mocne pchnięcie inwestycji do przodu. Rozmowy w tej sprawie nadal trwają.

Zara powstała w roku 1975. Marka należy do hiszpańskiej grupy Inditex, która obecnie prowadzi ponad 4500 sklepów w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce. Oprócz Zary jest także właścicielem marek: Massimo Dutti, Pull and Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz Uterqüe.