Start imprezy będzie miał miejsce o godzinie 10.00 na skrzyżowaniu ul. Chłopskiej z drogą wewnętrzną Galerii Przymorze. Tego dnia odbędą się trzy wyścigi – Bieg na obcasach dla kobiet, Bieg w klapkach dla mężczyzn i Bieg „stylem dowolnym” dla dzieci.

Organizatorzy przewidują dodatkowo zainstalowanie stanowiska informacyjo-edukacyjnego NFZ, w który nałogowi palacze będą mogli zmierzyć poziom dwutlenku węgla w wydychanym przez nich powietrzu. Punkt będzie również prowadził pomiar ciśnienia i udzielał informacji i porad prozdrowotnych. W ramach akcji pojawi się również Mammobus, w którym kobiety po 35. roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań na obecność komórek rakowych. Do ich dyspozycji będzie również lekarz. W Galerii Przymorze zostaną zorganizowane również punkty porad dietetycznych oraz konsultacje z przedstawicielką firmy Oriflame i degustacje odchudzających koktajli. Firma ta jest jednym z partnerów akcji.

Galeria Przymorze została otwarta 18 marca 2009 roku. Na jej terenie mieści się Vertical Garden – ściana zieleni wg projektu znanego francuskiego artysty i projektanta Patrica Blanca. W obiekcie znajduje się ponad 75 sklepów, w tym hipermarket spożywczy E.Leclerc, cztery restauracje i dwie kawiarnie. Głównymi najemcami są: E.Leclerc, Deichmann, CCC, C&A, House, Cropp Town, Triumph. Galeria liczy ponad 35 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla klientów przygotowano 1200 miejsc parkingowych.