Sieć Sedal, której właścicielem jest Jan Kotlarski, po zwiększeniu ilości sklepów uzyskała również wyższe obroty. Ich wysokość wzrosła do 110 mln zł w 2009 roku (ze 100 mln zł uzyskanych w 2008 roku).

Spółka posiada główną siedzibę w Wieluniu. Swoją działalność rozpoczęła w 1995 roku, a powstała z połączenia dwóch spółek cywilnych. W początkowej fazie działalności była skoncentrowana na prowadzeniu handlu hurtowego. Dopiero pod koniec 1997 roku spółka Sedal zaczęła rozwijać również handel detaliczny, wraz z otwarciem pierwszego sklepu samoobsługowego działającego pod logo Sedal w Wieluniu. Aktualnie spółka zatrudnia 300 osób w swoich hurtowniach i sklepach detalicznych. Są one zlokalizowane m.in. w Sieradzu, Bełchatowie, Kłobucku, Wołczynie, Bolesławcu, Złoczewie. Poszerzenie sieci handlu detalicznego spowodowało konieczność znalezienia przestrzeni do przechowywania asortymentu, dlatego spółka Sedal w roku 2003 kupiła kompleks magazynów w Osjakowie.

Sedal jest przedsiębiorstwam ciągle rozwijającym się i już teraz planuje kolejne otwarcia i inwestycje w nowe placówki spożywczo-handlowe. Aktualnie firma Sedal poszukuje do wynajęciu lub kupna lokali handlowych o powierzchni od 100 do 1500 mkw., a także działek budowlanych od 0,10 do 1,0 ha z przeznaczeniem na budowę obiektu handlowego.