Warsztaty adresowane były do osób niepełnosprawnych o różnych typach dysfunkcji z udziałem pedagogów specjalnych oraz młodzieży i instruktorów Teatru „Na Bosaka” i "Blehblahbla" w Koszalinie. W czerwcu przez pięć kolejnych dni odbywały się zajęcia teoretyczne i trening praktyczny: dla niewidomych – warsztat światła, dla osób niedosłyszących i niesłyszących – warsztat dźwięku, dla niesprawnych ruchowo – warsztat ruchu i tańca, dla upośledzonych umysłowo – warsztat przedmiotu. Tygodniowe działania szeroko pojętej integracji i swobodnej twórczości osób niepełnosprawnych sfotografowali prowadzący działania: Marzena Wysmyk i Wojtek Węgrowski; aranżacja wystawy Iga Chełmińska i Aleksandra Donigiewicz.

Finałem tych działań będzie swoisty spektakl pt. „smakowanie świata w integracji”, który zostanie zaprezentowany podczas koszalińskiego festiwalu we wrześniu br. Galeria Emka od czterech lat jest partnerem Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja".

Galeria Emka to miejsce familijnych zakupów w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Znajduje się w niej blisko 70 sklepów i salonów znanych światowych i polskich marek oferujących odzież, obuwie, kosmetyki, biżuterię, telefony, artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz, zabawki, sprzęt komputerowy, RTV i AGD oraz artykuły spożywcze.