Dwupiętrowy budynek stanie na terenie należącym do firmy Transhurt, która jest właścicielem Olimpu. To będzie już czwarta placówka tej sieci w mieście. Pozostałe działają przy Krakowskim Przedmieściu, ul. Puławskiej i Chemicznej.

– Cieszymy się, że kolejny McDonald’s powstanie w pobliżu naszej galerii. Mamy nadzieję, że ruszy do końca tego roku – podkreśla w rozmowie z Kurierem Lubelskim, Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. To także dobra wiadomość dla kierowców, którzy będą mogli korzystać z usługi McDrive. W lokalu będzie działać także kawiarenka McCafe.

Jak już podawał portal Retailnet.pl, McDonald’s wkrótce otworzy kilka nowych restauracji w naszym kraju, m.in.: w Galerii Twierdza w Kłodzku, w Mińsku Mazowieckim, Grójcu, Pucku i Kędzierzynie-Koźlu.

McDonald’s dysponuje około 32,2 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie. Plany na 2010 rok zakładają otwarcie 1 tys. nowych restauracji. Sieć rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce ponad 240 lokali sieci.

Po ostatniej rozbudowie Centrum Handlowe Olimp stało się największą tego typu galerią we wschodniej Polsce. Powierzchnia całego obiektu wynosi ponad 90 tys. mkw. W galerii handel prowadzi ponad 300 sklepów i punktów zatrudniając ponad 2 tys. pracowników. W sumie na parkingach Olimpu może zaparkować ponad 1500 samochodów.