Na początku czerwca 2010 roku wszedł w życie miejscowy plan zagospodarowania terenu obejmujący m.in. działkę dewelopera. Zapisy tego dokumentu dopuszczają na nim budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego.

W tej chwili Parkridge przystępuje do przygotowania projektu budowlanego, który pozwoli wystąpić o pozwolenie na budowę. Prace przy sporządzaniu ww. projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę zajmują ok. 9-10 miesięcy.

Galeria Focus Mall Starogard Gdański będzie miała powierzchnie całkowitą wynoszącą 56 tys. mkw., natomiast powierzchnia najmu to 22 tys. mkw. Na trzech kondygnacjach handlowych znajdzie się około 110 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. Parking pomieści 670 samochodów. Koncepcja architektoniczna opracowana została przez krakowska pracownię MOFO Architekci.

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Do tej pory zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1 mld euro. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ponad 500 mln euro do 2013 roku.
Firma Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 roku. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy oraz siedem parków logistycznych. Łączna powierzchnia projektów zrealizowanych w Europie środkowej i wschodniej to 754,6 tys. mkw., a wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 800 mln euro.

Plany inwestycyjne w Polsce obejmują budowę galerii handlowych w: Pile, Gliwicach, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim.