Deweloper chce pozyskać 70 mln zł z emisji akcji

W ramach emisji zostanie sprzedane do 2 mln akcji po minimum 35 zł. – Dużo funduszy wykazuje zainteresowanie naszymi akcjami i licząc na ich udział postanowiliśmy przeprowadzić emisję prywatną, a nie publiczną. Cena emisyjna która by nas zadowalała to okolice 35 zł już po dyskoncie wobec ceny rynkowej. Tanio się nie sprzedamy, jeśli cena miałaby być niższa będziemy przesuwać emisję – powiedziała PAP Ewa Bobkowska, prezes firmy.Wyjaśniła, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na realizacje inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu, Zamościu i Stalowej Woli.

Prezes firmy poinformowała również, że nie brakuje chętnych do nabycia powstającej w Przemyślu galerii handlowej, której otwarcie zaplanowano na październik br., jednak Pa Nova nie zamierza sprzedawać projektu za wszelką cenę. Będzie czekać na satysfakcjonującą nas ofertę.

PA Nova SA jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo-architektoniczno-urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego. W latach 2002 – 2008 PA Nova wykonała 25 obiektów handlowych. Głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są następujące sieci handlowe: Kaufland, Tesco, Netto.