Wartość inwestycji szacuje się na ponad 150 mln zł

We wrześniu 2010 roku ma zostać oficjalnie ogłoszony główny wykonawca Centrum Handlowego Ferio Pogodno, które ma być zlokalizowane na terenie byłej Fabryki Mechanizmów Samochodowych "Polmo" w Szczecinie. Jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace budowlane, które planowo będą trwały 18 miesięcy. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 150 mln zł.

Szczecińskie radio przypomina, że spółka Evolution Two w 2007 roku zakupiła ponad 5,5 ha gruntu i nieruchomość. Na tym terenie ma się rozpocząć budowa hipermarketu o powierzchni 25 tys. metrów kw. Z informacji uzyskanych przez stację radiową wynika, że w planowanym centrum handlowym zabraknie wielkopowierzchniowego sklepu spożywczego. Pojawi się natomiast market budowlany – najprawdopodobniej Obi, Leroy Merlin lub Castorama. Z tymi sieciami kontynuowane są rozmowy handlowe. W galerii będzie natomiast Empik. Pojawią się również sieciowe restauracje i punkty gastronomiczne.

Sieć Ferio to centra handlowo – usługowe austriackiego dewelopera RE Project Development. Oferują swoim klientom i odwiedzającym wszystko pod jednym dachem. Wśród najemców znajdują się zarówno sklepy o zasięgu ogólnopolskim jak i wiele lokalnych firm, których oferta jest bardzo bogata i różnorodna oraz do której miejscowi klienci są przyzwyczajeni i przywiązani.