Penny Black została założona w ramach Max Mara Fashion Group w 1978 roku. Salony tej marki znajdują się w prestiżowych lokalizacjach w światowych stolicach mody, takich jak Mediolan, Rzym, Paryż czy Hong Kong. Ubrania Penny Black produkowane są przez Manifatture del Nord.  Obecnie Penny Black to szereg zindywidualizowanych linii stylistycznych, takich jak: Pennypull, Newpenny, Pennyblack Accessori oraz T-Penny. 

W Polsce operatorem marki Penny Black jest firma Powierza Family Company Sp. z o.o., która  funkcjonuje na rynku od 1996 roku. Spółka wspólpracuje z Max Mara Fashion Group w zakresie sprzedaży detalicznej selektywnej odzieży damskiej oraz akcesoriów. Powierza Family Company jest właścicielem sieci detalicznej salonów odzieżowych i akcesoryjnych takich marek jak Max Mara, Marella, Penny Black, Mariella Burani, Francesco Biasia, Coccinelle, Baldinini na terenie Warszawy, oraz Pollini w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

W poznańskim Starym Browarze o łącznej powierzchni 22500 mkw, znajduje sie ponad 100 sklepów. W obiekcie znajdują sie także kawiarnie i punkty gastronomiczne. Część handlowa Starego Browaru zlokalizowana jest w dwóch budynkach:  budynku centralnym u zbiegu ulic Półwiejskiej i Kościuszki oraz budynku przy ul. Półwiejskiej 32. Do dyspozycji klientów przygotowano 400 miejsc parkingowych zlokalizowanych na trzypoziomowym parkingu naziemnym.