TK Maxx należy do europejskiej firmy Retail Group TJX Europe. Jesienią 2009 roku firma otworzyła cztery sklepy tej sieci w Polsce, tworząc w ten sposób 200 miejsc pracy. Pierwszy został otwarty 15 września 2009 r. w Czeladzi w Centrum M1. Po nim otwarte zostały kolejne placówki w Bielsku Białej, Wrocławiu i Poznaniu.

TK Maxx sprzedaje ubrania dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci, a także akcesoria oraz artykuły gospodarstwa domowego znanych i modnych marek w cenach do 60 proc. niższych od zalecanej ceny detalicznej. Dostawcy zaopatrujący codziennie sklepy TK Maxx poszukują produktów dobrych marek w okazyjnych cenach. Nie są ograniczeni procedurami dotyczącymi planowania zakupów oraz wiążącymi ich terminami, zapełniają codziennie sklepy nowymi markami w szerokim asortymencie.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to projekt centrum czwartej generacji, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 230 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.
Budynek ma ogółem około 185 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, całkowita powierzchnia najmu centrum handlowego wynosi około 65 tysięcy metrów powierzchni handlowej. Ok. 30 tysięcy metrów kwadratowych przypada na kompleks biurowy.
W kompleksie Blue City znajduje się 1500 miejsc parkingowych na parkingu wielopoziomowym, 600 miejsc w ogrzewanym garażu podziemnym i do 400 na parkingach zewnętrznych.

Właścicielem i zarządcą Blue City jest Blue City sp. z o.o. Pakiet większościowy 51 proc. firmy należy do holenderskiej grupy inwestycyjnej. Portfolio zagranicznych inwestorów Blue City obejmuje nieruchomości na całym świecie.