W trakcie Pikniku z Astronomią w Manufakturze pojawi się również stoisko z okazami meteorytów, w ramach którego uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać kosmiczne kamienie, ale również dotknąć jednego z nich. Waży on osiem kilogramów i spadł w 2004 roku na pustynię w Maroku. Tego dnia będzie można także badać ten kosmiczny kamień za pomocą szkła powiększającego i magnesów neodymowych.

W namiocie znajdzie się makieta Księżyca oraz dwa roboty księżycowe, którymi będzie można sterować i poczuć się jak zdobywca kosmosu. Organizatorzy przygotowali także modele rakiet i pojazdów księżycowych.

Pojawią się również inne atrakcje, a wśród nich trampolina z panoramą Księżyca w tle, na której najmłodsi uczestnicy przebiorą się w stroje imitujące kombinezony astronautów NASA. Będą również stanowiska teleskopowe, gdzie będzie można popatrzeć na gwiazdy. Osiem stanowisk teleskopowych znajdzie się wokół największego Namiotu Sferycznego. Aktywny teleskop do obserwacji Księżyca pozwoli bliżej przyjrzeć się największej satelicie ziemi na żywo.

Także Mega-puzzle z Księżycem będą stanowić szansę dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę, a Astrolabium pozwoli sprawdzić, czym są przeciążenia, które astronauci odczuwają w czasie startu statku kosmicznego.