TVP Rzeszów poinformowała, że „handlowe czwartki” mają być sposobem walki sanockich kupców o klienta, zwłaszcza tego, który dopiero po piątej wieczorem wychodzi z pracy i wówczas wyrusza na zakupy. Lokalni handlowcy mają nadzieję, że mieszkańcy Sanoka, zamiast odkładać większe zakupy na weekend – kiedy to wyjeżdżają do Rzeszowa i korzystają z oferty tamtejszych centrów handlowych – częściej będą się decydować na kupno produktów właśnie od nich, w sklepach zlokalizowanych na głównych ulicach miasta. Stąd zrodził się pomysł wydłużenia godzin pracy miejscowych sklepów, przynajmniej przez jeden dzień w tygodniu.

W informacji czytamy, że już nawet zgłosiło się kilka sklepów, chętnych pracować dłużej. W handlowe czwartki można więc kupić ubrania, kosmetyki, buty czy telefony komórkowe. Pomysł się podoba mieszkańcom, zwłaszcza tym, którzy pracują do godziny 16 czy nawet 17. Handlowcy dostrzegają potrzebę wprowadzenia zmian, bo inaczej nie będą w stanie utrzymać się na rynku. Zwłaszcza, że w Sanoku, dokładnie tak samo jak w wielu mniejszych miejscowościach, powszechne są rodzinne weekendowe wyjazdy na zakupy do Rzeszowa.

Sanok jest miastem powiatowym położonym w województwie podkarpackim, na terenie Kotliny Sanockiej. Miasto liczy ok. 40 tys. mieszkańców i ma powierzchnię około 38,15 km kw.