W Dzienniku Wschodnim możemy przeczytać, ze wyburzaniem nieruchomości stojących na działce przy Dęblińskiej 20 zajmuje się puławska firma Koflex. – Według umowy prace mamy skończyć do połowy września, ale prawdopodobnie zrobimy to dużo wcześniej. Budynki zostały już rozebrane, teraz pozostał nam demontaż betonowych elementów sześciohektarowego placu – mówi Marcin Kęska, szef Koflexu, który nadmienia, że prace budowlane miałyby ruszyć jeszcze w tym roku, po zakończeniu rozbiórki.

Pojawiają się już sygnały, że w nowym centrum handlowo-usługowym zlokalizowany zostanie market budowlany Leroy Merlin, choć nikt jeszcze oficjalnie nie potwierdza tej wiadomości. Anna Romaniecka-Mankiewicz, rzeczniczka Leroy Merlin wyjaśnia jedynie, że sieć w myśl polityki firmy nie udziela takich informacji.

Planowaną w Puławach inwestycją są zainteresowani natomiast przedstawiciele McDonald’s Polska. – Wszystko idzie w dobrym kierunku i jeśli sprawy formalne ułożą się po naszej myśli, to liczymy, że w przyszłym roku uda nam się otworzyć lokal przy ul. Dęblińskiej – nadmienia Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald’s Polska. – Stawiamy na lokalizacje nie tylko w metropoliach, ale też w miejscach, gdzie do tej pory nas nie było. Puławy to młode, szybko rozwijające się miasto, liczymy, że nasza inwestycja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców – dodaje.