Dzienni Bałtycki wymienia niedogodności, jakie wiążą się z działalnością galerii handlowej. Gazeta pisze o zatłoczonych drogach i zwiększonych za sprawą funkcjonowania galerii korkach oraz niezadowoleniu ludzi, przede wszystkim z jakości sklepów. Galeria Rumia zamiast być miejscem reprezentatywnym, wywiera złe wrażenie, zwłaszcza ciasne zatłoczone butiki, przypominające boxy handlowe. A najprawdopodobniej jeszcze pod koniec 2010 roku powstanie tutaj dodatkowo Multikino z pięcioma salami na 850 miejsc. To zdecydowanie pogorszy jeszcze sytuację z brakiem miejsc parkingowych i zatłoczeniem wokół centrum.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod mające, gdzie w Galerii Rumia ma się znaleźć kino, miało miejsce 24 czerwca br. Był to następny etap inwestycji, która zapoczątkowana została podpisaniem umowy z największym w Polsce operatorem kinowym, Multikinem.

Galeria Rumia to wielofunkcyjne centrum handlowe. Posiada trzy poziomy handlowe, na których docelowo ma funkcjonować ponad 90 sklepów połączonych w przestrzeni handlowo-usługowo-rozrywkowej ze strefą restauracyjną. W obszarze handlowym Galerii Rumia znaczące miejsce zajmują delikatesy Delima. Centrum posiada cztery poziomy parkingowe, łącznie na 460 miejsc.