-To już trzeci rok współpracy z TOZ we Wrocławiu, liczymy, że po raz kolejny mieszkańcy miasta włączą się w tę akcję i w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej funduszy na rzecz ratowania zwierząt – mówi Jacek Spychała, PR Manager Żabka Polska SA.

– Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to organizacja pozarządowa. Utrzymujemy się dzięki prywatnym darczyńcom oraz dotacjom w Urzędu Miasta Wrocław w formie karmy dla bezdomnych zwierząt oraz talonów sterylizacyjnych. Dzięki temu, Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie przeprowadza się sterylizację bezdomnych kotek, ograniczając znacznie w ten sposób populację wolno żyjących zwierząt. Oprócz tego odebrane przez nas zwierzęta nie trafiają do schroniska. Trzymamy je w naszych prywatnych domach, gdzie są leczone i czekają na nowego właściciela. Bywa niekiedy, że w naszych domach jest dziesięć psów i kotów Liczymy, że mieszkańcy okażą swoje serca bezdomnym zwierzętom i ponownie pomogą nam w ich ratowaniu – dodaje Mateusz Czmiel, inspektor wrocławskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzęt.

W ostatniej zbiórce prowadzonej w ramach akcji Stop powodziom, którą 4 lipca sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket współorganizowała z Jurkiem Owsiakiem oraz Wielką Orkiestrą udało się zebrać 152 229 złotych.