– To pierwszy przykład naszej współpracy z Neinver Polska i PKP SA. Obecnie na Śląsku działa już
dziewięć naszych supermarketów, ale dotychczas nie mieliśmy obiektu w Katowicach. To dla nas bardzo atrakcyjny rynek. Galeria Katowicka swoim zasięgiem obejmie ponad 1,5 miliona mieszkańców Śląska – mówi Witold Sarzyński, wiceprezes Stokrotka sp. z o.o.

Inwestycja, w ramach której powstanie galeria handlowa, zakłada budowę kompleksu komunikacyjno-handlowo-biurowego. Za jej realizację odpowiedzialna jest hiszpańska spółka deweloperska Neinver. Cały projekt obejmuje modernizację dworca kolejowego, budowę podziemnego, przelotowego dworca autobusowego, galerii handlowej oraz wolnostojącego budynku biurowego klasy A. W kompleksie znajdzie się ponad 52 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na działalność handlową. Częścią inwestycji będzie podziemny parking na 1200 samochodów. Neinver i PKP przebudują też infrastrukturę drogową wokół dworca. Wartość całego projektu szacowana jest na ok. 240 milionów euro. Inwestycja ma być gotowa w 2012 roku.

Stokrotka sp. z o.o. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Powstała
w 1994 roku w Lublinie i wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Spółka jest właścicielem sieci 170 supermarketów osiedlowych Stokrotka oraz ośmiu supermarketów delikatesowych Delima zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Neinver jest jednym z czołowych europejskich deweloperów, działającym na rynku nieruchomości od ponad 40 lat. W Polsce firma jest obecna od 2000 roku. Jej działalność koncentruje się na komercjalizacji, zarządzaniu i marketingu centrów outlet oraz nowoczesnych kompleksów łączących parki handlowo-rozrywkowe.