Michał Sikora z biura prasowego Tesco Polska zapowiada, że w radzyńskim markecie pojawi się kilkadziesiąt nowych marek w dyskontowych cenach. Będa to produkty regionalne produkowane na terenie  województwa lubelskiego. Ponadto klienci marketu będą mogli skorzystać z usług finansowych.

– W ofercie sklepu będzie można znaleźć również m.in. lokalny nabiał, wędliny i piwo. Zawsze przed otwarciem sklepu sprawdzamy, jakie produkty cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów. Dlatego w nowym Tesco wprowadziliśmy do oferty wiele wyrobów pochodzących od lokalnych producentów, m.in. nabiał ze Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek, wędliny z Zakładów Mięsnych w Łukowie czy piwo z Browarów Lubelskich – mówi rzecznik. Już teraz Tesco w radzyńskim sklepie jest 70 etatów dla pracowników. Władze spółki zapowiadają, że docelowo zatrudnią około 100 osób.

Brytyjska sieć spożywcza Tesco działa w Polsce od 1998 roku. Przez ostatnie 14 lat firma zainwestowała w kraju ponad 9 mld zł, otwierając 331 sklepów, w tym 298 pod marką Tesco oraz 33 pod marką Savia. Tesco posiada trzy centra dystrybucyjne w Teresinie pod Warszawą oraz 24 stacje paliw zlokalizowane w 19 polskich miastach. Firma zatrudnia ponad 25 000 pracowników, a każdego dnia w sklepach jej sieci zakupy robi ponad milion klientów.