– Obserwujemy pozytywne zmiany, które zachodzą w ostatnich miesiącach w tej galerii. Dzięki staraniom King Sturge wprowadzono nowe marki, w tym też naszą, które pozytywnie wpływają na wizerunek nowej galerii w sercu dużego osiedla. Wzrosty naszych obrotów z miesiąca na miesiąc są rzędu 20 procent. Już w chwili obecnej wygląda to obiecująco, a liczymy, że dalsze wysiłki King Sturge zarówno pozyskiwania nowych znanych marek jak również prowadzona kampania marketingowa przyczynią się do stałego wzrostu odwiedzalności tego centrum – mówi Piotr Zieliński z firmy Rossmann. 

Również według przedstawicieli firmy Takko Fashion praca w Galerii przebiega bez żadnych trudności. Od momentu otwarcia sklep zaczął dobrze prosperować i z upływem czasu zwiękasza swoje możliwości. – Pomimo początkowych obaw o brak klientów, na dzień dzisiejszy absolutnie nie możemy na to narzekać. Galeria jest świetnie usytuowana pod kątem stałej klienteli – mam na myśli pobliskie osiedla – oraz pod kątem dostępności dla turystów – mówi Karolina Kochanowska z Takko Fashion. 

– Cieszą nas pozytywne komentarze wprowadzonych najemców – odpowiada Michał Małecki, negocjator w dziale wynajmu powierzchni handlowych King Sturge, zajmujący się komercjalizacją projektu. – Potwierdza to, że strategia rekomercjalizacji jest bardzo skuteczna i przynosi wymierne korzyści istniejącym i przyszłym najemcom. W ostatnim czasie dodatkowo galeria pozyskała kolejne marki: salon Empik, pierwsze w Trójmieście Kino 5D oraz Decathlon, który już w pierwszy weekend odniósł niebywały sukces. Wierzymy, że przez swoją wyjątkową ofertę marki te przyciągną nowych klientów do galerii. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi – dodaje. 

Galeria Przymorze zlokalizowana jest w Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych, u zbiegu ulic Obrońców Wybrzeża i Chłopskiej. 10 -minutową strefę dojazdu zamieszkuje 141 tys. osób, a 18-minutową ponad 319 tys. Wśród większych najemców obecnych w galerii są min.: E.Leclerc, Decathlon, C&A, , Rossmann, Empik, Deichmann, CCC, Takko Fashion, ReKids House, Cropp Kino 5D, Drogeria Natura, Vission Express. Całość mieści się na powierzchni 27 328 m². Firma King Sturge również zarządza tym obiektem.

King Sturge należy do największych niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie (posiada 42 biura w 14 krajach europejskich). King Sturge zatrudnia przeszło 3000 pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 krajach na całym świecie. Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors. King Sturge jest obecna również na Środkowym Wschodzie, gdzie posiada biuro w Dubaju, koncentrując swoją działalność na obszarze państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na polskim rynku nieruchomości. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach.