Multikino, należące do tego samego właściciela co telewizja TVN, chciałoby uruchomić multipleks z dziewięcioma salami. Byłby to największy tego typu obiekt w mieście. Dla porównania działające w Opolu kino Helios na placu Kopernika ma sześć sal.

Na razie ani Multikino, ani fundusz inwestycyjny MGPA (właściciel Karolinki) nie udzielają informacji na temat toczących się negocjacji. – Dopóki nie ma podpisanej umowy, nie ma żadnego tematu – podkreśla Maja Stachowiak, reprezentująca MGPA. – Potwierdzam tylko, że właściciel Karolinki prowadzi rozmowy na temat rozbudowy. – Szczegóły podamy jesienią – dodaje.

Plany pierwotnego właściciela obiektu, firmy Mayland, zakładały że trzecia część Karolinki będzie miała około 10 tys. mkw. powierzchni. Po rozbudowie kompleks ma liczyć ponad 81 tys. mkw. co stawia go nie tylko na pierwszym miejscu w regionie, ale czyni także jednym z największych centrów handlowych w Polsce.

Obecnie centrum handlowe Karolinka ma powierzchnię sprzedaży 70 tys. tys. mkw. W bezpośredniej strefie zasięgu Karolinki znajduje się 455 tys. potencjalnych klientów. W 2009 r. centrum odwiedziło 6,5 mln osób.

Mayland RE na początku br. sprzedał centrum handlowe Karolinka w Opolu oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej funduszowi MGPA.