Dzięki rozdzielczości 400 dpi można wydrukować kod kreskowy 2D na mniejszej niż dotychczas powierzchni, czego efektem jest oszczędność nośnika. Przykładem takiego urządzenia jest model PM4i – bezprzewodowa półprzemysłowa drukarka o 4-calowej szerokości drukowania.

Intermec wyposażył wszystkie drukarki ze swojej oferty w tzw. język fingerprint – możliwość napisania w nim aplikacji eliminuje konieczność korzystania z komputera (czynności wykonuje się bezpośrednio z poziomu drukarki). Przykładem jest nowa, wydajna drukarka przemysłowa PX6i (sześciocalowa), która – obok szybkościi drukowania (nawet do 30 cm na sekundę) – może obsługiwać urządzenia w linii produkcyjnej, takie jak skanery, wagi, inne drukarki i przenośniki. Za ich pośrednictwem informacje są pobierane bezpośrednio z głównego komputera sieciowego.

– Współczesny rynek oczekuje, że jedno urządzenie drukujące będzie obsługiwało wiele aplikacji – mówi Tomasz Widuch, Channel Business Manager z Intermec Technologies. Standardowym wyposażeniem drukarek Intermec są emulatory języków innych producentów (zapewniające płynną współpracę z wieloma urządzeniami), karty ethernetowe, pojemna pamięć: 32 MB (flash) i 16 MB (RAM). Istnieje możliwość przyłączania wielu urządzeń peryferyjnych, takich jak automatyczne aplikatury etykiet. Wybrane modele drukarek Intermec charakteryzują się uznanymi certyfikatami, m.in.: bezpieczeństwa transmisji bezprzewodowej (CCX wersja 4, przyznawany przez Cisco, oraz WiFi–WPA2) oraz energooszczędny certyfikat Energy Star.

– Największe zapotrzebowanie na drukarki kodów kreskowych – tak w Polsce, jak i w Europie – przejawiają sektory przemysłu, magazynowania i logistyki, handlu detalicznego, usług mobilnych (np. mobilne sieci handlowców), służba zdrowia i instytucje publiczne. Sektory te są szczególnie zainteresowane drukarkami sieciowymi i bezprzewodowymi – wyjaśnia Tomasz Widuch. – Zapotrzebowanie na drukarki auto ID wzrasta, dlatego prognozujemy, że wartość tego rynku w naszym regionie Europy osiągnie w tym roku 480 mln dolarów – dodaje.

W Polsce z drukarek Intermec korzysta m.in. FritoLay, Ministerstwo Sprawiedliwości, Porty Lotnicze, zaś na świecie – koleje Amtrak, GeoPost, Kraft Foods, US Army (armia amerykańska).

Intermec Inc. rozwija i integruje produkty, usługi i technologie, które pozwalają projektować, monitorować i zarządzać łańcuchem dostaw. Do kluczowych dla firmy segmentów należą: systemy mobilne, komputery mobilne, drukarki kodów kresowych, a także technologia RFID. Z usług i produktów firmy korzystają klienci szeregu branż na całym świecie, dzięki czemu zwiększają wydajność swej pracy, podnoszą jej jakość i mogą lepiej odpowiedzieć na oczekiwania rynku.