Licytacja potrwa od 1 do 15 sierpnia 2010 roku. Cena wywoławcza to 2500 zł. Różnica między osiągniętą kwotą ostateczną a ceną minimalną zostanie w całości przekazana na rzecz katowickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa”. Inicjatywa ma bowiem wymiar społeczny i kulturowy.

Licytowany obraz jest piątym z cyklu 12 prac malarskich Erwina Sówki. Artysta jest jedynym żyjącym przedstawicielem Grupy Janowskiej. W swojej twórczości łączy motywy mistyczne i okulistyczne z tematyką górniczą i śląską.

Cykl nowych obrazów artysty prezentowany jest na łamach lokalnego dodatku Gazety Wyborczej. Wszystkie prace są również eksponowane w formie wielkoformatowych reprodukcji na terenie Centrum Handlowego Forum w Gliwicach oraz na www.forumgliwice.pl. Licytacje obrazów odbywają się co miesiąc na stronie internetowej gliwickiego centrum oraz na portalu allegro.pl.

Centrum Handlowe Forum jest jednym z największych centrów handlowych na Śląsku i pierwszym wielkopowierzchniowym, nowoczesnym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na czterech poziomach w Forum znajduje się m.in.: 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz 13-ekranowe Cinema City. W październiku w gliwickim centrum zostanie otwarta nowa część restauracyjna.