NCR Polska wprowadza do swojej oferty mini kasę samoobsługową – urządzenie to jest o połowę mniejsze niż standardowy produkt tego typu, ale nie traci na walorach użytkowych, ani na systemie zabezpieczeń. Produkt jest przeznaczony głównie dla niewielkich sklepów, które nie mają wystarczająco dużo miejsca na postawienie standardowej kasy. NCR SelfServ Checkout Mini jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku posiadania przez sklep wielu samoobsługowych punktów kasowych – w takiej sytuacji ilość zajmowanego miejsca przez jedno urządzenie odgrywa znaczącą rolę.

Zintegrowany system zabezpieczeń kasy obejmuje wagę bezpieczeństwa z samouczącą, adaptacyjną bazą danych wag towarów oraz lampion informujący o potrzebie interwencji obsługi.

– Nasza najnowsza kasa kreuje nową wartość dla jednostek handlowych, będąc bezpiecznym, samoobsługowym terminalem o wyjątkowo małych rozmiarach – powiedział Bartłomiej Śliwa, dyrektor sprzedaży NCR Polska. – Nasza firma stworzyła to urządzenie z myślą o niewielkich sklepach, w których ze względu na swoje rozmiary, duże urządzenia nie są możliwe do zastosowania – dodał.

Najnowsza kasa samoobsługowa NCR Mini Self Checkout posiada duży, 17 calowy monitor, opatentowaną przez NCR dwustronną drukarkę paragonów, skaner stacjonarny lub opcjonalnie skaner ręczny oraz urządzenie do zbierania kuponów promocyjnych. Kasa jest dostępna w dwóch wersjach – wolnostojącej (urządzenie stawiamy na podłodze) lub stojącej na ladzie sklepowej.