W najbliższych dniach Galeria Dominikańska zaprezentuje wszystkim odwiedzającym kolejną wystawę, tym razem ściśle związaną z ważną dziedziną życia, jaką jest ekologia. W ramach wystawy pod hasłem "Moda na eko", nie tylko najmłodsi będą mieli okazję zapoznania się z działaniem ciekawych maszyn, w tym belownicy do odpadów, "puszkojada", czy zgniataczy do butelek. W tym czasie będzie można znaleźć odpowiedź na pytania z dziedziny ekologii i dowiedzieć się chociażby, czym jest recyckling i jak wygląda w praktyce.

Natomiast w dwa weekendy, 7-8 sierpnia oraz 13-14 sierpnia w godzinach 13.00 – 17.00 centrum handlowe zaprasza wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodziców ze swoimi pociechami na poziom -1, do wzięcia udziału w "Dniach Familijnych", czyli akcji, w programie której pojawią się eko-zawody, eko-poszkiwanie skarbów, czy zielone koło fortuny z atrakcyjnymi nagrodami. Całości dopełnią pokazy mody ekologicznej oraz warsztaty tematyczne.

W Galerii Dominikańskiej – która we Wrocławiu działa od 2001 roku – na powierzchni wynajmu około 30 tys. mkw., na trzech poziomach handlowych mieści się 100 sklepów, kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe. Rocznie centrum handlowe odwiedza około 10,5 mln osób.