Pokaz szczeniąt rasowych, który odbędzie się w godz. od 11.00 do 17.00 poprowadzą Grzegorz Weron – kynologiczny sędzia międzynarodowy oraz Tomasz Kochan – spiker wystaw międzynarodowych. Gościem specjalnym będzie Jagna Marczułajtis wraz z swoim seterem irlandzkim.

Podczas pierwszego w Polsce pokazu szczeniaków rasowych można będzie zobaczyć kilkadziesiąt małych psich piękności w wieku od 3 do 18 miesięcy, reprezentujących różne rasy. A ponadto: pokazy groomingu, czyli psiego fryzjerstwa, który przeprowadzą specjaliści z Salonu Piękności Psów oraz studia groomerskiego  Mondo Cane; pokaz ułożenia psa, przeprowadzony przez Marka Szczepańskiego ze szkoły „Psia eskadra”; pokazy tresury; porady weterynaryjne; porady pielęgnacyjne; konsultacje z behawiorystą, psim psychologiem, Andrzejem Kłosińskim, wykładowcą COAPE. Chętni do wzięcia udziału w pokazie muszą wysłać zgłaszanie swoich podopiecznych w wieku od 3 do 18 miesięcy na adres e-mail: [email protected].

W ramach niedzielnego pokazu szczeniąt odbędzie się również akcja adopcyjna czworonogów z przytuliska w Harbutowicach. Każdy z nich ma wymagane badania weterynaryjne oraz szczepienia. Dla każdego adoptowanego pieska, sklep Kakadu, mieszczący się w Bonarce, ufundował wyprawkę.