Sieć salonów odzieżowych Takko, posiadająca ponad 1400 sklepów w 14 krajach w Europie, otworzy sklep w Galerii Victoria na parterze centrum handlowego. Sklep ruszy 16 października 2010 roku, wraz z otwarciem obiektu, którego budowa rozpoczęła się w lutym 2009 roku.

– Cieszymy się, że możemy pochwalić się kolejnym znanym najemcą Galerii Victoria. Sklep marki Takko z pewnością okaże się doskonałym miejscem na rodzinne zakupy – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners. – Jesteśmy w trakcie finalizowania umów z kolejnymi najemcami, dlatego jestem przekonany, że uda nam się zapewnić 100 proc. wynajęcie centrum handlowego w dniu jego otwarcia – dodał.

Galeria Victoria będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, z towarzyszącą funkcją hotelową i mieszkaniową. Będzie to także pierwsze w mieście centrum handlowe posiadające wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie oraz oferujące klientom dostęp do znanych polskich i międzynarodowych marek. W dwupoziomowym kompleksie handlowym znajdzie się supermarket Intermarché Super (trzy tys. mkw.), około 180 sklepów ze znanymi markami odzieżowymi, park handlowy zajmujący powierzchnię ponad sześciu tys. mkw. oraz punkty usługowe rozlokowane na ponad 43 tys. mkw. powierzchni handlowej. W części rozrywkowej (2300 mkw.) klienci centrum handlowego znajdą nowoczesne wieloekranowe kino Cinema City z siedmioma salami oraz liczne restauracje, punkty gastronomiczne oraz kawiarnie. Dla klientów zmotoryzowanych powstanie 1390 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.