W programie warsztaty teatralne oraz gościnnie – przedstawienia teatrów zawodowych. W sobotę, 7 sierpnia o godz. 16:00 będzie można zobaczyć Teatr Otwarty "TO" z Krakowa w spektaklu interaktywnym "Trąba słonia Salomona". W niedzielę natomiast o godz. 16:00 rozpocznie się spektakl interaktywny "Piraci Kapitana Haka" Teatru Picolo z Łodzi.

Przez dwa dni zajęć uczestnicy będą pracować nad wszystkimi aspektami spektaklu teatralnego: aktorsko-dramaturgicznym, scenograficzno-kostiumowym, muzycznym, promocyjno-medialnym. Zajęcia mają za zadanie kształtować wyobraźnię sceniczną. Doskonalone będą zatem umiejętności budowania atmosfery na scenie wokół siebie i postaci scenicznej, rozbudzania uczuć indywidualnych, improwizacji, gry zespołowej w oparciu o ćwiczenia zbiorowe, pracy nad rolą, a także tworzenia spektaklu od podstaw, aż do efektu końcowego, jakim jest premiera.

Dodatkowo w ramach warsztatów będzie można wykonać z artystą ceramikiem lalki – kukiełki lub maski sceniczne, które po wypaleniu będzie można odebrać kilka dni później. Zajęcia zakończą się prezentacją spektaklu, w którym zobaczymy uczestników weekendowych warsztatów, debiutujących na deskach teatralnych. „Letni ogród teatralny” to okazja dla dzieci i rodziców na wspólne spędzenie czasu.