Na dwóch boiskach do siatkówki plażowej do 19 września działać będzie Jurajska Akademia Siatkówki Plażowej zorganizowana wspólnie przez Galerię Jurajską, Akademię Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia i Dziennik Częstochowski.

Będzie to okazja do nauki siatkarskiego rzemiosła. Zajęcia w ramach Akademii poprowadzą trenerzy i zawodnicy AZS Częstochowa m.in. Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński oraz zawodniczki klubu Politechnik Marta Kędzia i Edyta Węcławek – aktualne Akademickie Mistrzynie Polski w Siatkówce Plażowej. W bezpłatnych zajęciach odbywających się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00 – 15:00) będą mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat.

W weekendy na boiskach rozgrywane będzie również siatkarskie Grand Prix Galerii Jurajskiej w trzech kategoriach wiekowych. Wyłonione w ten sposób najlepsze pary wystąpią w wielkim finale, który zostanie rozegrany w ostatni weekend wakacji. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy, a dla najlepszych atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do Jurajskiej Akademii Siatkówki Plażowej oraz Grand Prix Galerii Jurajskiej można dokonać za pośrednictwem portalu www.dziennik.cz

Poza godzinami działania Akademii, boiska będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Częstochowy.