Prace przy budowie galerii handlowej Złoty Dom zostały rozpoczęte dwa lata temu, kiedy w 2008 roku Center Plaza przejęła budynek dawnego domu dziecka. Teraz w tym miejscu powstanie obiekt, którego większość powierzchni ma zostać przeznaczona pod wynajem. W galerii nie zabraknie również miejsca dla sektora gastronomicznego. Na samej górze budynku pojawi się restauracja. Będzie również bar.

Jak czytamy w portalu Nasze Miasto budynek galerii ma zwieńczać kopuła, pod którą pojawią się stoliki. Będzie stąd widać całą panoramę miasta.

Złoty Dom mieści się w samym centrum Zielonej Góry, przy Ratuszu. Dzięki temu dojazd do galerii jest ułatwiony. Nie ma również problemu z miejscami parkingowymi. Galeria to sześciokondygnacyjny, nowoczesny obiekt. Bryłą nawiązuje do otoczenia i wpasowuje się w odnowioną starówkę.

W galerii Złoty Dom mieszkańcy Zielonej Góry będą mieli do dyspozycji sklepy i butiki odzieżowe i usługowe. Na najwyższym poziomie, na obrotowym tarasie przykrytym szklaną kopułą będą mogli usiąść i zrelaksować się po długich zakupach.

Galeria dysponuje powierzchnią użytkową o wymiarach: piwnica – 760 mkw., parter – 564 mkw., I piętro – 590 mkw., II piętro – 637 mkw., III piętro – 632 mkw., IV piętro – 483 mkw., kopuła -144 mkw.