Inwestycja o powierzchni ok. 80 tys. mkw. zlokalizowana będzie w sąsiedztwie największego węzła komunikacyjnego w Polsce – skrzyżowania autostrad A1 i A4.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycji i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny wykonawca projektu zostanie wybrany pod koniec tego roku.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008 roku otwarto dodatkowe biuro w Krakowie.

Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Firma poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie jej zainteresowań mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture
 
Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia ponad 28 tys. pracowników.