– Od początku tego roku BOIG Property Consulting wynajął już około 9,8 tys. mkw. powierzchni. Cieszę się, że w przededniu otwarcia coraz więcej najemców decyduje się na podpisywanie z nami umów – mówi Ewa Ściubidło, Commercial Manager z firmy BOIG.

W ostatnim czasie grono najemców Gemini Parku powiększyło się o trzy sieci. Na 258 mkw. powierzchni pojawi się sklep zoologiczny oraz wędkarski Fauna Zoo. Swoją placówkę w tarnowskiej galerii uruchomi również Vinoteka (24 mkw.). Z kolei firma Sonic wynajęła 20 mkw. na butik pod nazwą Sonic. Będzie w nim oferowała sztuczną biżuterię, ozdoby do włosów, bieliznę marki Livia Corsetti Fashion oraz zestawy upominkowe.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gemini Park Tarnów nastąpiło 22 października 2008 roku. Inwestorem centrum jest Gemini Jasna Park sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi około 500 mln zł. Finansowanie pochodzi głównie z kredytów bankowych udzielonych przez PKO BP.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów będzie liczyło 80 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 41 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt zlokalizowany jest w północnej części Tarnowa, w bezpośrednim sąsiedztwie gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych. W odległości do 10 min. od obiektu mieszka 72 tys. Tarnowian (miasto liczy 116 tys. mieszkańców). W odległości do 30 min od obiektu zamieszkuje ponad 291 tys. mieszkańców Tarnowa i okolic.