Zbigniew Nowak, właściciel spółki DK-Med., do której należy plac przy ul. Lipowej, zapowiada w Dzienniku Wschodnim, że prace rozpoczną się jeszcze w 2010 roku. A nowy budynek będzie miał trzy pietra. 

Obok, u zbiegu ulic Lipowej i Sądowej zlokalizowany jest jednak „Koziołek”, czyli blaszany supermarket należący do LSS "Społem”. Tu właśnie tkwi cały szkopuł. Wojewódzki konserwator zabytków nie zgodził się na rozpoczęcie inwestycji bez usunięcia Koziołka. Dlatego, aby mogła ona zostać rozpoczęta, niezbędna jest współpraca ze spółdzielnią. – Musimy budować razem, każdy na swojej działce – wyjaśnia w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Nowak. – Inaczej to nie ma sensu. Gdybym budował sam, zablokowałbym wjazd do supermarketu. – Umowa z LSS jest już wstępnie ustalona. Mamy harmonogram realizacji inwestycji – dodaje.

„Społem" Lubelska Spółdzielnia Spożywców działa od 19 stycznia 1913 roku. To najstarsza firma handlowa w Lublinie. W tym roku obchodzi 97-lecie swojego istnienia. W jej skład wchodzi 39 sklepów spożywczych i przemysłowych, w tym 12 sklepów Lux i siedem Lux Mini. LSS posiada również sklep internetowy. Jest w związku z tym jednym z największych podmiotów handlowych w rejonie, także pod względem ilości zatrudnianych pracowników.