Otwarcie centrum handlowego zaplanowane jest na III kwartał 2010 roku. Głównym wykonawcą prac budowlanych jest Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus SA.

Centrum handlowe Pod Wiatrakami będzie miało ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Budynek będzie miał kształt podkowy, odwróconej bokiem do ulicy Szczecińskiej. Ostatecznie ma się w nim mieścić wielobranżowy supermarket spożywczy oraz kilkanaście sklepów, w tym placówka poznańskiej sieci delikatesowej Piotr i Paweł oraz sklep sieci ze sprzętem RTV/AGD Avans. Klienci będą do nich wchodzić od strony parkingu, który pomieści 586 samochodów.

Już trwają także prace przygotowawcze do budowy drogi dojazdowej do nowego centrum handlowego. Blisko 400-metrowy odcinek drogi wzdłuż parkingu przy centrum zbuduje spółka Budus, a pozostałą część z połączeniem do ulicy Szczecińskiej – gmina Kobylnica. Tę ostatnią pracę wykona firma Krężel z Kobylnicy.

Firma deweloperska Ires Poland to spółka córka austriackiej C.R.E.D.O Group. Ires Polska zbudował już m.in. koszalińską galerię handlową Emka, CH Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku. Obecnie firma pracuje nad projektami handlowymi w Gdyni i Słupsku.