W pierwszą z niedzielę, 1 sierpnia kameralna scena na rynku Manufaktury należeć będzie do grupy Hammond Trio. Trzonem zespołu jest Jerzy Wcisło jeden z kilku młodych muzyków w kraju, którzy opanowali umiejętność gry na organach Hammonda. Do grupy należy również grający na saksofonach Piotr Grąbkowski, dobrze znany łodzianom z dziesięcioletniego związku z Blue Cafe oraz perkusista Norbert Brycht. W repertuarze: improwizacje oparte są o wybrane standardy amerykańskiej muzyki rozrywkowej wykonywane w oryginalnych aranżacjach.

W późniejszych odsłonach Manufaktura Summer Jazz Sundays wystąpi Di Galitzyaner Klezmorim. Galicyjskie trio z Krakowa w niedzielę (8 sierpnia) zaprezentuje tradycyjne klimaty klezmerskie w nowych aranżacjach jazzowych. Solowe improwizacje klarnecistki Marioli śpiewak dopełniają Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.

Następna niedziela (15 sierpnia) to będzie czas Dixie Friends. Na scenie Paweł Samokhin, Michał Kobojek, Agnieszka Pędziwiatr, Przemek Kuczyński i ich tradycyjne brzmienia rodem z Nowego Orleanu. Natomiast 22 sierpnia zostanie ukazana współczesna twarz jazzu za sprawą Delong Quartet. Lato z jazzem w Manufakturze zakończy 29 sierpnia Hot DJazz Trio, tworzący Gypsy Swing, czyli swingujące motywy cygańskie. Sierpniowa scena jazzowa powstanie pomiędzy Hana Sushi, a Fever. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 17.00.