Tor kartingowy zlokalizowany jest w Porcie Łódź, w pobliżu wejścia przy sklepach Saturn oraz Piotr i Paweł. Jako jedyny w mieście czynny jest przez cały rok. Na żadnych adrenaliny kierowców czeka tam 12 gokartów francuskiej firmy Sodi Kart (6.5KM, poj. 200 centymetrów sześciennych). Pomiary czasu okrążeń dokonywane są elektronicznie dzięki firmie AMB.

Spośród atrakcji czekających na torze kartingowym z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Zawody Formuły Le Mans zrzeszające fanów wyścigów, Liga Kartingowa Szkół czy rywalizacja wśród klientów lubiących adrenalinę to tylko niektóre z nich. Dla firm i grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji turniejów, w których uczestnicy będą mogli popisać się umiejętnościami prowadzenia gokartów. Zarówno dla uczestników, jak i kibiców przygotowano szereg konkursów i nagród.

10 minut jazdy na torze kartingowym w Porcie Łódź kosztuje 25 zł, 22 minuty – 50 zł, 35 minut – 75 zł, 65 minut – 130 zł.

Inwestorem i deweloperem projektu Port Łódź jest Inter Ikea Centre Polska SA, należąca do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.