Galeria, która budowa jest przy ul. Brudzewskiego 1, ma być otwarta w drugiej połowie października. Pierwsza łopata został wbita we wrześniu 2008 r. Galeria Sanowa to nowoczesny obiekt z kilkudziesięciu sklepami, miejscami parkingowymi dla ponad 830 samochodów. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 58 tys. metrów kwadratowych. Na liście firm, których sklepy znajdą się w galerii Sanowa są m.in.: Kaufland, H&M, Reserved, Orsay, C&A, New Yorker, House, 5-10-15, Triumph, Cropp Town, Wojas, Deichmann, Ryłko, Kolporter, Vision Express, Orange, Douglas, Apart, Empik, Smyk. Nie zabraknie też ofert usługowych i gastronomii.

Do wspomnianych sklepów ruszyła rekrutacja pracowników. Na stronie www.galeriasanowa.pl dostępne są wszystkie niezbędne informacje dotyczące przyjęć do pracy. W galerii zatrudnienie znajdzie około 400 osób. – To będzie pierwszy tak duży obiekt handlowy w Przemyślu – mówi na łamach Gazety Rzeszów Maciej Patryn z ECC Property Management. To spółka, która zarządza galerią, a jej właścicielem jest San Development.  Generalnym wykonawcą galerii jest PA Nova SA.

Firma ECC Propert Management Sp. z o.o. wchodzi w skład międzynarodowej grupy spółek ECC, wyspecjalizowanej w konsultingu i zarządzaniu wielkopowierzchniowymi obiektami komercyjnymi. Grupa ECC, aktualnie zaangażowana w dwa projekty nowoczesnych galerii w Azji Południowo Wschodniej, ma w swym dorobku wieloletnie zarządzanie jednym z pierwszych w Polsce nowoczesnych obiektów tego rodzaju, warszawskim Centrum Rozrywkowo – Handlowym Promenada przy ulicy Ostrobramskiej.